Купить билет Заказать автобус

ВІННИЦЯ

 1. Оглядова екскурсія по місту
 2. Військово-історичний музей Повітряних сил Збройних сил України
 3. Вінницький краєзнавчий музей
 4. Iсторико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму – ставка «Вервольф»
 5. Музей вінницького трамваю
 6. Музей «Мій край – Поділля»
 7. Музей гончарного мистецтва ім. О. Луцишина
 8. Національний музей-садиба М. І. Пирогова
 9. Музей ретро-техніки «Автомотовелофоторадіо»
 10. Співаючі фонтани

Оглядова екскурсія по місту:

 • Вінницькі Мури
 • Монастир єзуїтів
 • Монастир капуцинів
 • готель «Савой»
 • водонапірна вежа
 • фонтан Рошен.

Військово-історичний музей Повітряних сил Збройних сил України
Оскільки музей знаходиться на територіївійськовоїчастини, то екскурсіюпотрібнозавчасно. Відвідувачі мають змогу оглянути сучасні літаки-винищувачі, штурмовики, бомбардувальники, розвідники, безпілотні літальні апарати, комплекси зенітних ракетних військ, дізнатися про історичний та бойовий шлях українських Збройних Сил.

Вінницький краєзнавчий музей
Експозиція музею складається з 16 залів, що відображають природні умови та історичні події, що відбувалися на території нашого краю.Музей має три виставкові зали, де проходять різноманітні за характером виставки, які мають на меті більш широко представити історію та мистецтвонашого краю.Славиться музей нумізматичною та етнографічною збірками, колекцією та мінералів. Музею належить понад 300 зразків зброї – від кам’яного віку до другої світової війни. Колекція палеонтологічних знахідок нараховує 256 одиницьзберігання.Є доситьзначнаколекціясрібних прикрас княжоїдоби (X–XIV ст.).

Iсторико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму– ставка «Вервольф»

Ставка Гітлера – пов’язана з постаттю нацистського ватажка, цінна своїм будівельно-інженерним задумом і овіяна таємничими міфами. Комплекс складається з двох об’єктів: території самої ставки та братської могили військовополонених і громадян окупованих німцями країн, які будували ставку.
МузейнаекспозиціяІсторико-меморіального комплексу пам’яті жертв фашизму включатиме такі розділи:

 1. Історія створення ставки, її значення та вплив на події Другої світової війни;
 2. Окупаційний режим та його наслідки для області;
 3. Боротьба народних месників з фашистськими та румунськими окупантами;
 4. Визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників та справедливе покарання нацистських злочинців.

Музей вінницького трамваю

Музей розташовується на території трамвайного депо. В його експозиції представлені фотокартки та експонати, пов’язані з історією трамвайного руху міста, розвитком самого транспортного підприємства. Поруч з експозиційною залою розміщено виставку трамвайних вагонів, які працювали у нашому міст у різні роки. Усі пасажирські вагони можна замовити для індивідуальноїподорожі по місту.

Музей «Мій край – Поділля»

Експозиція розташована в 10-ти залах, відображає найважливіші напрямки діяльності органів внутрішніх справ ХІХ-ХХ ст., вшановано пам’ять правоохоронців, які в ім’я справедливості і торжества закону віддали своє життя. Окремікомплексиматеріаліврозкриваютьдіяльністьпідрозділіворганіввнутрішніх справ: ДАІ, карногорозшуку, охоронигромадського порядку, відділуборотьби з організованоюзлочинністю, слідства, дільничнихінспекторів. Великий інтересвикликаютьматеріали, присвяченіміліціонерам-учасникамліквідаціїаварії на ЧАЕС, воїнам-афганцям.

Музей гончарного мистецтва ім. О. Луцишина

Музей гончарного мистецтваім. О. Г. Луцишина засновано за рішенням Вінницько їобласної ради на території садиби гончара, заслужено гомайстра народної творчості України Олексія Григоровича Луцишина (1922-2001). На його основі розкрита творча спадщина подільського гончара — майстра народної скульптури малих форм, продовжувача найкращих традицій школи крищинецької кераміки. Майстер залишив по собі значний творчий доробок: комини, декоративні тарілі, керамічні панно, вази, іграшки та дрібну пластику, покришки, куманці, кварти, глечики, скульптурні композиції.

Національний музей-садиба М. І. Пирогов

Музей відноситься до найважливіших об’єктів культурної спадщини України і займає особливе місце у внутрішньому і міжнародному туризмі. Відвідувачі можуть подивитися:
будинок, в якому жив М.І Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя і діяльність.

 • музей-аптеку з інтер’єрами приймальні та операційної М. І. Пирогова в його садибі Вишня.
 • церкву-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло ученого.
 • меморіальний парк, в якомузбереглися дерева, посаджені М.І. Пироговим.

Музей ретро-техніки «Автомотовелофоторадіо»

Музей відкрився у 2013 р. в приміщенні автосалону «Володимир» в центрі міста, біля Центрального мосту. В основі експозиції авто-ретро музею — приватне зібрання раритетних автомобілів та іншої техніки вінницького колекціонера А. Стрембіцького. В музеї представлено більше 100 експонатів, зібраних за 35 років: автомобілі, мотоцикли, велосипеди, патефони, телевізори, фотоапарати, радіоприймачі та ін. В автомобільнійколекції: армійський ГАЗ-67, рідкісний тривісний «Вілліс», ГАЗ-М-20 «Перемога», «Москвичі» і «Волги» різних років випуску та ін. Вс іекспонати діючі, багато з них є символами минулої радянської епохи.

Співаючі фонтани

Сучасною цікавинкою Вінниці є світломузичний фонтан «Рошен», найбільший у Європі. Фонтан «Рошен» збудований у руслі річки Південний Буг поблизу острова Кемпа. Тисячі міських жителів та гостей міста приходять до нього, щоб помилуватись яскравим світломузичним шоу з набережної «Рошен».