Купить билет Заказать автобус

ПОЛТАВА

 • Обзорна екскурсія по Полтаві
 • Краєзнавчий музей ім. В.Кричесвського
 • Садиба Івана Котляревського
 • Музей історії пожежної охорони
 • Музей історії органів внутрішніх справ
 • Гравіметрічна обсерваторія
 • Музей дальньої та стратегічної авіації
 • Літературно-меморіальний музей Панаса Мирного
 • Літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка
 • Музей авіації і космонавтики ім. Ю.Кондратюка
 • Музей Полтавської битви + поле Полтавської битви + скіфські ідоли Полтавщини
 • Диканька + Кочубеївські дуби + Тріумфальна арка
 • Великі Будища: музей Весілля
 • Опішня + Музей-заповідник Гончарства
 • с. Гоголеве: музей М.В. Гоголя + нічне дійство
 • Горішні Плавні, ГЗК + кар’єр та с. Келеберда
 • Дібрівський кінний завод
 • Завод «Гармонія», Лубни
 • Кременчук: екскурсія до кондитерської фабрики «Лукас» або «Roshen»
 • Мгарський Спасо-Преображенський чоловічий монастир
 • Обзона екскурсія Миргородом

Обзорна екскурсія по Полтаві

Під час екскурсії по Полтаві, міста з більш ніж 1100-річною історією, Ви побачите Круглу площу з монументом Слави; відвідайте Соборну площу з Білою Альтанкою, спорудженої на місці відпочинку армії російського царя перед битвою зі шведами. Тут же на площі знаходиться садиба І. П. Котляревського, Успенський Кафедральний Собор і старожитня дзвіниця, знаменита Спаська церква — сучасниця Полтавської битви, унікальний зразок дерев’яного зодчества 18 століття і багато іншого. Пройшовши по місту, помилуєтеся пам’ятниками Н. В. Гоголю, Т.Г.Шевченко, жартівливим пам’ятником полтавській галушці, пам’ятником дівчині-легенді Марусі Чурай.

Краєзнавчий музей ім В. Кричевського

Полтавський краєзнавчий музей – один із найстаріших музеїв України, заснований у 1891 році за ініціативою професора В.Докучаєва як природничо-історичний музей Полтавської губернії. На той час другий постійно діючий музей подібного профілю після музею Нижнього Новгорода. В основу колекції покладені експонати музею та бібліотека К.Скржинської, колекція східних старожитностей П. Бобровського. З 1920 року — Центральний пролетарський музей Полтавщини.

Садиба Івана Котляревського

У цій садибі в самісінькому центрі Полтави народився основоположник сучасної української мови – Іван Котляревський. Тут він прожив усе своє життя. Тут була створена славнозвісна «Енеїда», п’єси «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник».

Музей історії пожежної охорони

Є професії, про які ми знаємо здебільшого з фільмів, телевізійних новин, сторінок книжок. Саме до такої категорії й належить небезпечна, важка, але дуже необхідна професія пожежника.

Музей історії органів внутрішніх справа

Музей історії органів внутрішніх справ Полтавської області розпочав свою діяльність з кімнати-музею при обласному управлінні внутрішніх справ у 1967 році. На той час це був один із перших музеїв міліції Радянського Союзу. 23 вересня 1989 року з нагоди 46-ї річниці визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників музей отримав окреме приміщення — міський особняк 1890 року, що належить до архітектурних пам’яток Полтави. У травні 1992 року музею присвоєно звання народного.

Гравіметрична обсерваторія

Осторонь від центральних вулиць, на вул. Мясоєдова (колишня Мала Зустрічна), в садибі російського художника Г.Г. Мясоєдова з 1926 року розташована Полтавська гравіметрична обсерваторія. Спочатку вона створювалася з метою вирішення комплексу завдань, спрямованих на вивчення Землі, як планети, і виявлення на ній природних багатств. Першим її завданням стало виготовлення гравіметричної карти, яка була вкрай необхідна молодій республіці для пошуку корисних копалин. Під час безоплатної екскурсії відбувається ознайомлення з Місяцем, зорями і планетами через екскурсійний телескоп.

Музей дальньої та стратегічної авіації

Унікальний авіаційний музей просто неба Полтави. Музей створений на основі летовища, започаткованого у 20-ті роки XX століття, і яке пройшло шлях від цивільного аеродрому для забезпечення перших в Україні пасажирських авіаліній до однієї з наймогутніших стратегічних авіабаз світу.

Літературно-меморіальний музей Панаса Мирного

Музей відомого класика української літератури міститься в будинку, в якому з 1903 по 1920 роки жив і працював Панас Рудченко, відомий під літературним псевдонімом Панас Мирний. Клопітна робота зі створення музейної колекції розпочато ще в довоєнні часи. Серед перших дарувальників музейних експонатів була вдова письменника Олександра Михайлівна Рудченко. Музей почав своє існування в липні 1940 року. З 1961 року музей займає весь будинок письменника.

Літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка

Садиба видатного письменника-гуманіста, демократа, правозахисника Володимира Галактіоновича Короленка щиро запрошує полтавців та гостей міста. Варто лише через хвірточку увійти до садиби, і перед очима відвідувачів постануть два будинки: справа — меморіальний, куди можна потрапити через дерев’яну різну веранду, прямо — будинок з колонами для літературної експозиції, тимчасово діючих виставок та різноманітних заходів, як то: Короленківська ялинка, літературно-мистецькі вечори, театралізовані та музичні дійства.

Музей авіації і космонавтики ім. Ю.Кондратюка

Авіація мати космонавтики. У Полтаві вже кілька десятиліть працює унікальний не лише для України, а й для Європи музей, що органічно, як і в реальності поєднує авіацію і космонавтику. Мова про музей, що створювався свого часу, як меморіальний будинок-музей теоретика космічних подорожей Юрія Кондратюка, а зараз відомий як Полтавський музей авіації і космонавтики. Не багатьом випадав шанс побачити справжній космічний супутник зблизька, а відвідавши символ аерокосмічних досягнень країни і Полтавщини, ви не лише його побачите але й зануритесь у цікавий неземний світ, що підкорився людині лише кількадесят років тому. Унікальний музей авіаційної та ракетно-космічної тематики нині налічує майже 3 тисячі експонатів, але в архівах ще понад 5 тисяч.

Музей Полтавської битви + Поле Полтавської битви + Скіфські ідоли Полтавщини

1981 року музей і комплекс пам’ятників, пов’язаних з Полтавською битвою, оголошено Державним історико-культурним заповідником «Поле Полтавської битви» загальною площею понад 700 га. Це один із небагатьох в Україні історико-культурних заповідників, присвячений батальній темі. На історичній території поля знаходяться 30 давніх курганів та 4 городища. Тут у різний час відбувалися важливі історичні події: епізод битви між військами Великого князя Литовського Вітовта й ординських ханів Темір-Кутлуя та Едигея (1399 р.); вирішальний бій між гетьманом України I. Виговським та полтавським полковником М. Пушкарем (1658 р.); Полтавська баталія 27.06.1709 року; грандіозна операція часів Другої світової війни «Френтік» (1944 р.).

На території Полтавської області є таємниче місце, де стоять ідоли стародавніх богів. Це язичницьке капище, що знаходиться за Яківцями – історичною місцевістю в Київському районі міста Полтави. Історики стверджують, що колись тут жили скіфи. А місцеві жителі начебто були свідками проведення ритуалів та зібрань неоязичників, які відроджують давні релігійні вірування українців, у темний час доби.

Диканька + Кочубеївські дуби + Тріумфальна арка

У 1994 році створено регіональний ландшафтний парк «Диканський» площею 11945 га. До його складу увійшли 7 природоохоронних об’єктів: Парасоцький ліс – пам’ятка природи загальнодержавного значення, Бузковий гай – ботанічна пам’ятка природи, Кочубеївські дуби – пам’ятка природи вікових дерев, Фесенкові горби – загально зоологічний заказник, Писарівщанський лісопарк – пам’ятка садово-паркового мистецтва, Ялиновий гай та Виходи пісковиків. Флора вищих судинних рослин нараховує понад 600 видів, серед яких – 50 видів є рідкісні. Фауністичний компонент нараховує близько 250 видів. На території району є 5 пам’яток архітектури. В смт. Диканька: Тріумфальна арка (1820 р.), Свято-Миколаївська церква (1794 р.), Дзвіниця Свято-Миколаївської церкви (1810-1827 р. р.), Свято-Троїцька церква (1780 р.) та Свято-Троїцька церква(1819р.) в с. Великі Будища.

Тріумфальна арка – візитівка Диканьки. Вона була споруджена у 1820 р. на честь приїзду до Диканьки імператора Олександра I (у 1817 р.) і слугувала парадним в’їздом до садиби Кочубеїв. Автор проекту – академік архітектури Луїджі Руска. Це єдиний в Україні пам’ятник культури, що увінчує тріумф перемоги у Вітчизняній війні 1812 р. з французами.

На південній околиці Диканьки під лісом виділяється білокам’яна, ротондальної форми, Миколаївська церква (1794 р.). Її будував у стилі класицизму видатний зодчий М. Львов, вперше застосувавши систему подвійного купола, що знайшла своє відображення пізніше на спорудженні знаменитого Казанського собору в Санкт-Петербурзі. До Миколаївської церкви ходила молитися майбутня мати М.В. Гололя Марія Іванівна Гоголь-Яновська. Щоб помолитися біля чудотворної ікона Св. Миколи, мама Гоголя долала пішки відстань 30 км. від свого помістя у Василівці до Диканської Свято-Миколаївської церкви.

Від дзвіниці церкви починається розкішна дубова алея, що прикрашала в’їзд до Садиби Кочубеїв. До наших днів збереглося три дуба-велетня віком близько 800 років. Бабуся М.В. Гоголя розповідала йому про Мотрю Кочубеївну та Івана Мазепу, які за легендою зустрічалися під одним з цих дубів. Цей дуб так і називався в народі: дуб Марії, або дуб Мазепи.

Стоячи біля ікони Миколи Чудотворця Марія Іванівна поклялася, якщо народиться хлопчик, назве його Миколою. І сталося диво – після двох невдалих вагітностей в неї народилася здорова дитина, хлопчик. Того хлопчика назвали Миколою – то був майбутній український геній, всесвітньовідомий письменник Микола Васильович Гоголь.
Вражає своєю витонченістю вирізьблений із мореного дуба іконостас, під церквою знаходиться родовий склеп Кочубеїв, де в саркофагах з італійського мармуру поховано п’ять князів і три княгині. Дзвіниця Свято-Миколаївської церкви збудована за проектом Луїджі Руска (1810 – 1827 р. р.). Колись на дзвіниці висів 8-ми пудовий дзвін і чути його було аж на околиці Полтави.

Троїцька церква збудована 1780 року в стилі бароко на місці знесеної дерев’яної Хрестовоздвиженської церкви в історичному центрі села. Ходили до неї переважно козаки, тут було відкрито й церковно-приходську школу. Під правим криласом поховано будівничого церкви Павла Васильовича Кочубея з його дружиною Уляною Безбородько. Троїцька церква – єдина в Україні пам’ятка архітектури, тісно пов’язана з творчістю М.В. Гоголя, який часто бував у ній і змалював у повісті «Ніч перед Різдвом».

Великі Будища: Музей Весілля

Музей українського весілля у Великих Будищах відкрито у 2008 році у приміщенні сільського будинку культури. Це народний музей, створений зусиллями ентузіастів, небайдужих до культурної спадщини. Люди, що створювали цей музей люблять свою Батьківщину, шанують звичаї та традиції українського народу і докладають усіх зусиль, щоб зберегти їх для нащадків. Музей українського весілля – живий музей.

Опішня + Музей-заповідник Гончарства

Головною родзинкою села є гончарство, яке розвивається тут з незапам’ятних часів. Це ремесло прославило селище далеко за межі Полтавської області. Вироби місцевих майстрів представлені в кращих музеях усього світу.

Музей М.В. Гоголя + нічне дійство

Гоголівська садиба приховує багато таємниць. Наприклад, ви зможете загадати бажання на великому камені біля гроту, в який родина Гоголів приходила помолитися та побути наодинці з природою. Гід покаже, як правильно загадати бажання, щоб воно здійснилося. Наше нічне театралізоване дійство створене спеціально для тих, хто бажає «полоскотати» собі нерви, для любителів нічних несподіванок та прогулянок, справжніх шанувальників творчості Гоголя!
Екскурсія триває 2 години і включає в себе наступне:
— цікаву розповідь про життя і творчість одного з найзагадковіших та найвеличніших письменників світової літератури;
— відвідування батьківського будинку та флігеля, де писав свої геніальні твори Микола Гоголь;
— прогулянку чарівним парком-садом наповнену несподіванками;
— спів солов’я, чарівні мелодії українських народних пісень та ще багато-багато цікавого!!!

Горішні Плавні, ГЗК + кар’єр та с. Келеберда

Полтавський Гірничо-збагачувальний комбінат. Екскурсія на комбінат, який є основним експортером залізної руди в Україні (85%). Виявляється, автомобілі BMW, Audi, Volkswagen, Mercedes робляться з нашого заліза! Кар’єр Полтавського гірничо-збагачувального – один з найбільших кар’єрів у світі.

«Козацьке село – КЕЛЕБЕРДА» (Преображенська церква на кам’янистому мисі Дніпра, пам’ятник Тарасу Бульбі, граніт віком понад 3 млрд. — Камень Любові). Село Келеберда – одне з найдавніших поселень в Україні. Село має багату історію.

Дібрівський кінний завод

Найстаріший в Україні кінний завод відомий далеко за межами країни. Тут розводять племінні породи рисистих коней, виробляють кумис, а також влаштовують тренінги та навчають їздити верхи. Для відвідувачів проводяться пізнавальні екскурсії по території та в музеї заводу. За додаткову плату всі бажаючі можуть замовити кінну прогулянку, урок верхової їзди, фотосесію.

Завод «Гармонія», Лубни

Регулярно проводяться цікаві та змістовні екскурсії на ТОВ «Лубенський молочний завод». Діти з інтересом знайомляться з особливостями виробництва молочних продуктів та улюблених ласощів — морозива Гармонія.

Кременчук: екскурсія до кондитерської фабрики «Лукас» або «Roshen»

 • Екскурсії проводяться для школярів 2-5 класів тривалістю 1 година
 • Кількість дітей в групі: не більше 30 осіб
 • Група дітей обов’язково повинна супроводжуватися викладачами або батьками, в кількості 2 чоловік.
 • Для проведення екскурсії необхідний наказ по школі про організацію екскурсії на ПП ПТК «Лукас», із зазначенням прізвищ і кількості дітей (діти повинні бути застраховані від нещасних випадків)
 • Довідка від шкільної медсестри про стан здоров’я дітей, згідно зі списком.
 • Час проведення екскурсій 10.30, 14.00 і 15.30. За виробничим причин у вихідні та святкові дні екскурсії не проводяться.

Мрія кожної дитини — потрапити в той чарівний світ, де течуть шоколадні ріки, а «береги» усіяні смачними цукерками. Українські школярі можуть відчути себе Чарлі, що потрапили на шоколадну фабрику. Двері корпорації Roshen відкриті! Екскурсію проводять для групи з 15-30 осіб, 2 супроводжуючих. Тривалість — 90 хв. Для дітей 8-14 років.

Мгарський Спасо-Преображенський чоловічий монастир

Мгарський монастир — духовна перлина Лубенської землі. Поява перших ченців-самітників на Мгарської горе переказ відносить до X-XI ст. Тому, кажуть, місця ці благодатні, намолені. У кожного, хто піднімається на цю гору, з’являється особливе відчуття — здається, ніби піднімаєшся в інший світ. Тут душа відпочиває, починає оживати, насичується життєвою силою і благодатним спокоєм. Тут можна придбати трав’яні чаї, медові пряники і інші монастирські продукти.

Обзорна екскурсія Миргородом

Цікава і багата історія Миргородщини. Цей благодатний куточок української землі немов створений для душевної рівноваги. У світі існує всього декілька міст, в самій назві яких відображено одне з найважливіших прагнень людини — прагнення до миру. Один з цих міст — Єрусалим, другий — Миргород.